„Amazon Brand Registry“ registravimosi atnaujinimas

Svarbi informacija dėl „Amazon Brand Registry 2.0“ programos. Norėdami užregistruoti savo prekinį ženklą šioje programoje, pirmiausia privalote užregistruoti jį šalies, kurioje „Amazon“ vykdo prekybą, oficialioje įstaigoje. Anksčiau nebuvo svarbu, kurioje šalyje yra registruotas prekinis ženklas, kol toje šalyje veikia „Amazon“ platforma. Pvz., buvo įmanoma užsiregistruoti trademark Ispanijoje ir gauti „Amazon Brand Registry“ Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nuo šiol to padaryti nebepavyks (kada tai pasikeitė, negaliu pasakyti).

Jeigu norite gauti „brand registry“ Amerikos „Amazon“, jums reikia turėti Amerikoje registruotą prekinį ženklą. Laimei, nėra situacijos be išeities. Kaip man atsakė „brand registry support“, jeigu savo prekes pardavinėjate Europoje ir turite Ispanijoje registruotą prekinį ženklą, „brand registry“ Europoje, tada yra įmanoma suteikti prekinio ženklo teises ir gauti „brand registry“ prekybai Amerikoje.

Bet kuriuo atveju, jeigu aktyviai vystote savo prekinių ženklų produktų prekybą Amerikoje, tikrai verta registruoti prekinį ženklą būtent čia, nes taip prekinis ženklas bus apsaugotas ne tik „Amazon“ platformoje, bet ir visose valstijose.

Apibendrinant, mano rekomendacija būtų nepagailėti keleto šimtų eurų ir užregistruoti savo prekinį ženklą ten, kur jūs paduodate daugiausiai. Jeigu, pavyzdžiui, parduodate Amazon.com 90% produkcijos, o Amazon.eu – tik 10%, registruokitės Amerikoje. Jeigu jūsų produktas yra skirtas Europos rinkai, pvz. – Vokietijai, registruokite Europoje.

Čia galite užsiregistruoti prekinį ženklą Amerikoje: www.uspto.gov 
Čia – Europoje: www.euipo.europa.eu