Suspendacijos dėl „Giveaways“

Tikriausiai, jau pastebėjote, kad „Amazon“ pradėjo dažniau suspenduoti pardavėjus, kurie daro vadinamus giveaways. Kai visa tai prasidėjo, kilo panika, nes ši strategija – socialiniuose tinkluose arba per specialius trečių šalių įrankius išdalinti produktus su 50-80% nuolaida – yra vienas iš greičiausių ir efektyviausių, bet ir brangiausių, būdų pakilti į pirmas paieškos pozicijas pagal pasirinktus raktinius žodžius. 
Kodėl pardavėjai iš karto nusprendė, kad juos suspendavo dėl giveaways? Nes paskyrą užblokuoja po poros dienų, pradėjus dalinti kuponus. „Amazon“ pateikiama priežastis – rank manipulation. 

Kas yra „Rank Manipulation“?
 

„Amazon“ turi omeny ne „keyword ranking“, kuris yra pardavėjų terminas. „Rank manipulation“ yra apie „sales rank“ – BSR manipuliacija. „Amazon“ programa galvoja, kad jūs bandote manipuliuoti BSR, rinkdami teigiamus atsiliepimus už kompensacijas. 

Atsiliepimų prašymų kampanijos

Dažniausiai kiekvienas pardavėjas turi email sequence, kurią trečios šalies įrankis siunčia kiekvienam pirkėjui, prašydamas HONEST review. Viskas pagal „Amazon“ taisykles. Tačiau „Amazon“ mato, kad klientas nusipirko produktą su 80% individualiu kuponu, o jūs prašote jo atsiliepimo, taigi mano, kad siekiate didinti savo pardavimus atsiliepimų pagalba. Kaip to išvengti? Jeigu siūlote bet kokio dydžio nuolaidos kuponus, SUSTABDYKITE email kampanijas, kurių metu prašote atsiliepimų. 

Pasikartojantys adresai

Kitas galimas atvejis, dėl ko paskyra yra suspenduojama – hijackers. „Amazon“ pastebi, kad tas pats produktas buvo užsakytas iš skirtingų paskyrų į tą patį adresą arba su ta pačia kreditine kortele. Šiuo atveju nelabai ką galite padaryti. Nebent turite mažai pardavimų ir patys stebėsite, ar užsakymai yra siunčiami į tą patį adresą. 

Suspendacijos atveju

Vienas iš svarbiausių dalykų yra žinoti ROOT CAUSE – kas iš tiesų nutiko, kodėl jus užblokavo. Pirmas variantas yra būtent nesusipratimas, siekiant „atsikratyti“ per dideliu inventoriaus kiekiu. Antras atvejis yra ne jūsų, o hijacker‘ių, kurie jūsų prekes įsigyja iš skirtingų paskyrų, siekdami pasipelnyti iš produkcijos, kaltė. Svarbiausia, suprasti kad šie abu dalykai yra skaitomi kaip rank manipulation. Jeigu žinote tikslią priežastį, kodėl jus suspendavo, yra daug paprasčiau atgauti paskyrą.